Čištění žehličky: kyselina citronová proti kalcifikaci a tuku
Kyselina citronová patří k pěti domácím lékům vedle sody, octa, prášku do pečiva a tvarohu, která může nahradit téměř jakýkoliv kupovaný čistící prostředek. Díky vlastnostem kyseliny je ideální pro čištění varných konvic, toalet, praček a myček nádobí. Kyselina citronová ale rozpustí také bez problémů mastnotu a zbytky látek z žehlicí plochy. Nicméně, k vnitřnímu odvápnění žehličky je ocet lepší.
Aplikace
● Zahřejte žehličku.
● Když je teplá, odpojte jí.
● Vezměte látku, polijte trochou citronové šťávy a důkladně očistěte spodní stranu žehličky.
● Poté povrch vyleštěte suchým bavlněným hadříkem, abyste odstranili zbytky rozpuštěný kyselinou.
Vyčistěte špinavou žehličku svíčkou
Zbytky svíček lze opakovaně použít v mnoha ohledech, například k tomu, abyste si vyrobili voskované plátno nebo vytvořili nové svíčky. Staré svíčky můžete ale také využít k čištění žehličky a obnovení jeho mazivosti.
Aplikace
● Zamotejte svíčku do bavlněné tkaniny a několikrát s ní přejeďte horkou spodní stranu žehličky.
● Ohořelé usazeniny lze pak snadno odstranit suchým bavlněným hadříkem.
● Pozor! Nepoužívejte barvené zbytky vosku, jinak by mohlo dojít ke změně barvy spodní strany žehličky.
Tip: některé nánosy lze snadno odstranit modrou stranou gumy.
Vyčistěte ucpané trysky octem
Také ocet je jedním z 5 nejdůležitějších domácích prostředků, které jsou nepostradatelné a zastiňují téměř jakékoliv běžné čistící prostředky.
Aplikace
● Čištění trysek: namočte bavlněné tampony do uší octem a vyčistěte jednotlivé zanesené trysky na spodní straně. Pak může pára znovu proudit neomezeně.
● Čištění spodní části: namočte bavlněnou tkaninu do vody a octa a položte na teplý spodek a asi 10 minut ponechte na žehličce. Pak vysušte spodní stranu suchou bavlněnou látkou nebo novinovým papírem a odstraňte veškeré rozpuštěné zbytky.