Samozřejmě, že se vodnímu kameni nevyhneme tak snadno, jak bychom si to představovali. S jeho viditelným nástupem se setkáváme v domácnosti, ale i v bazénu, který máme na zahradě a snažíme se ho mít vždy báječně čistý.
Tvrdost vody v bazénu ovlivňuje i to, jak se o jeho optimální vyvážení chemie staráme a snažíme se ho mít v rovnováze. Jestli tuto skutečnost podceňujete a nesledujete pravidelně to, jak vysoké nebo nízké máte pH, stane se vám nepříjemnost v podobě vzniku bílých inkrustů.
Už žádné zvápenatělé části
Jak už název napovídá, tvrdost vody má na svědomí vysoký obsah vápníku a hořčíku ve vodě.
Tím, že se vám začnou vytvářet a působit značně nevzhledně tvrdé krusty, se vám váš bazén snaží naznačit, abyste snížili jeho pH ve vodě. Zbavit se na oko náročného problému (ovšem ne tolik neobvyklého) můžete díky použití speciálního přípravku, který zabrání vzniku a další tvorbě bílých skvrn.
Jedná se o tekutou formu chemie, která do velké míry usnadní vaše koupání a zdokonalí jeho podobu.Každému jde přece o to, aby pobyt ve vodě byl nejen příjemný a osvěžující, ale i od pohledu estetický – k čemu se dostanete pouze tehdy, když bude voda čirá.
Kdy tento přípravek aplikovat?
Nejvhodnějším způsobem, který vám přinese okamžitý výsledek, je použít tekutý přípravek na úpravu tvrdosti vody hned na začátku sezóny. V případě, že nemáte tak vysoký podíl vápníku ve vodě, docílíte přinejmenším toho, že bude působit jako stabilizátor tvrdosti.
Nezapomínejte však ani na nezbytnost, jakou je sledování pH i v průběhu léta, protože se jeho hladina může přirozeně měnit.
V okamžiku, kdy zaznamenáte tvorbu bílých inkrustů (a to zejména na stěnách bazénové plachty) je podstatné použít přípravek na snížení pH, který vám usnadní další potíže, se kterými se můžete v průběhu léta setkat. Nezanedbejte pravidelní péči a uvidíte, že vám to vrátí v podobě pohodové koupací sezóny.